Pyetjet e shpeshta

FAQ

PYETJET MË TË SHPESHTA

1. Çfarë mallrash mund të blej nga Tregu me Shumicë i Kinës?

1. Krishtëlindja dhe Artikujt e Festës 2. Lodrat 3. Plastika dhe sendet shtëpiake 4. Qeramikë dhe Qelqe 5. Kutitë dhe Çantat e Bagazheve 6. Mobilje dhe Mobilje Shtëpie 7. Këpucë lëkure dhe sandale 8. Vegla harduerike 9. Vegla elektrike 10. Shkolla Përdorni Artikujt 11. Rrobat dhe Veshjet 11. Çarçafët dhe Mbulesat e Shtratit 12. Materiale prej pëlhure 13. Artikuj Sportiv 14. Furnizime për kafshë shtëpiake 15. Shumë më tepër
Yiwu si qendra më e madhe tregtare në botë . Aty mund të gjesh gjithçka që dëshiron. Për shkak se çdo krahinë ka profesionin e vet, kështu që ne ndërtuam zyra në Yiwu, Ningbo, Shantou, Guangzhou për të përmbushur nevojat e klientëve.

2. Si është shërbimi juaj?

1. Burimet e produkteve që ju nevojiten dhe dërgoni kuotim
2. Udhëzuesi i Tregut Yiwu dhe auditimi i Fabrikës
3. Vendosni porositë dhe përcillni prodhimin
4. Ripaketimi dhe dizenjimi i produktit
5. inspektimi dhe kontrolli i cilësisë
6. Shërbimi i ruajtjes dhe konsolidimit falas
7. Ofroni konsultime për importin
8 Trajtoni dokumentet përkatëse
9. Zhdoganimin dhe dërgesën

Ne mund të bëjmë më shumë sesa mendoni

3. Kur shkoj në yiwu, si punojmë së bashku?

1. Ju më dërgoni orarin tuaj të udhëtimit për t'ju ndihmuar të rezervoni hotelin dhe transportin
2. Ne do të rregullojmë dy stafe që të ndjekin me ju dhe të punojnë në treg ose fabrikë
3. Ne do të dërgojmë të gjitha informacionet gjatë natës ose do të shtypim dokumentin në Mëngjesin tjetër.
4. Ju duhet të shkoni në zyrën time për të kontrolluar dhe konfirmuar porositë para se të largoheni nga Yiwu.
Ne organizojmë të gjitha gjërat që më parë, si: hotel, transportit, shtabeve, mjetet (kasetë, fletore, kamera etj ..), Fabrika e informacionit, produkteve ndihmuese e informacionit. Klientët mos u bëni merak punimet në Yiwu.

4. A është çmimi juaj më i ulët se i furnitorëve nga Alibaba apo Made in China?

Furnizuesit në platformat B2B mund të jenë fabrika, kompani tregtare, ndërmjetës të pjesës së dytë apo edhe të tretë. Ka qindra çmime për të njëjtin produkt dhe është shumë e vështirë të gjykosh se kush janë duke kontrolluar faqen e tyre të internetit. Në të vërtetë, ata klientë që blenë nga Kina më parë mund ta dijë, nuk ka çmim më të ulët, por më të ulët në Kinë.

Ne e mbajmë premtimin se çmimi i cituar është i njëjtë me atë të furnitorit dhe asnjë pagesë tjetër të fshehur. Ne ju ofrojmë një mënyrë më të lehtë për të blerë mallra nga furnitorë të ndryshëm të cilët ndoshta ndodhen në qytete të ndryshme. Kjo është ajo që nuk mund të bëjnë furnizuesit e platformës B2B, sepse ata normalisht përqendrohen vetëm në një produkt fushë.

5. Sa kohë do të zgjasë porosia ime?

. Koha e dorëzimit do të varet kryesisht nga dy faktorë: disponueshmëria e artikullit dhe shërbimet e transportit.
. Ne u sigurojmë klientëve shërbime të ndryshme transporti, të tilla si ekspres, transport ajror, transport detar, transport hekurudhor, FCL dhe LCL.

6. A ka ndonjë MOQ kur vendosni porosi nga ju?

Nëse fabrikat kanë rezerva të mjaftueshme, ne mund të pranojmë sasinë tuaj;
Nëse nuk ka stoqe të mjaftueshme, fabrikat do të kërkojnë nga MOQ për prodhim të ri.

7. Si ta bëjmë pagesën?

1. Pas porosisë së vendosur, ju duhet të paguani 30% të vlerës së mallit si depozitë tek ne (Produktet anti-epidemike duhet të paguajnë 50% të vlerës së mallit si depozitë).
2. Ofroni kushte fleksibël pagese, çdo term pagese T / T, L / C, D / P, D / A, O / A janë në dispozicion sipas kërkesës së klientit tonë.

8. Nëse unë tashmë blej nga Kina, a mund të më ndihmoni të eksportoj?

Po! Pas blerjes tuaj nga vetë ju, nëse shqetësoheni se furnizuesi nuk mund të bëjë siç ju kërkoni, ne mund të jemi ndihmësi juaj për të nxitur prodhimin, për të kontrolluar cilësinë, për të rregulluar ngarkimin, eksportimin, deklarimin doganor dhe shërbimin pas shitjes. Tarifa e shërbimit është e negociueshme.

9. Pse keni nevojë për një agjent tregtar të yiwu

1. Më shumë se 80% e fabrikave nuk kanë licencën e tyre të eksportit
2. Shumica e fabrikave nuk kanë mjaft staf spanjishtfolës dhe anglishtfolës që punojnë me blerës të shkallës së mesme në Kinë.
3. Shumica e furnitorëve ata i verifikuan si një kompani tregtare në Kinë, por ata pretendojnë të jenë një fabrikë e vërtetë dhe klientët nuk mund t'u tregojnë atyre nga informacioni i rremë në internet.
4. Prandaj tregtimi i një agjenti është në nevojë. Një shërbim i mirë i agjentit të blerjes me një ndalesë jo vetëm që mund të zvogëlojë rreziqet në blerjen nga Kina, por gjithashtu mund t'ju ndihmojë të kurseni kohë, kosto dhe përpjekje në sigurimin e burimeve, verifikimin, kontrollin e cilësisë dhe shërbimet pas shitjes.

10. Cilat janë pikat tuaja të forta?

1. Më shumë se 23 vjet përvojë të importit dhe eksportit agjent
2. Kanë mbi 1200 shtabeve. Shumë nga stafet tona kanë mbi 10 vjet përvojë. Ata e njohin tregun mjaft mirë dhe gjithmonë mund të gjejnë furnizuesit e duhur në mënyrë efikase.
3. Grupi ynë ka ndërtuar marrëdhënie të qëndrueshme tregtare me më shumë se 10000 fabrika kineze dhe 1500 klientë nga mbi 120 vende. Të tilla si Amerika, Brazili, Venezuela, Meksika, Kolumbia, Argjentina, Spanja, Peruja, Paraguai dhe kështu me radhë
4. E vendosur në Yiwu, gjithashtu kanë zyra në Yiwu, Ningbo, Shantou, Guangzhou
5. Keni një ekspozitë prej 10,000 m² dhe depo 20,000m²
6 500+ Stafë që flasin rrjedhshëm anglisht dhe spanjisht
Ka shumë më shumë përparësi që nuk i kemi renditur

11. Si mund të shkoj në qytetin Yiwu?

Yiwu është shumë afër me Shangait dhe Hangzhou, ju mund të marrë tren me shpejtësi të lartë ose autobus të qytetit nga Shanghai, nëse keni nevojë, ne gjithashtu mund të organizojmë një makinë për të marr ty nga aeroporti.
Yiwu gjithashtu kanë vijën e fluturimit nga Guangzhou, Shenzhen, Shantou dhe Hong Kong.

12. Po në lidhje me sigurinë publike të Yiwu?

Qyteti Yiwu është shumë i sigurt dhe i qetë, do të shihni shumë të huaj që shëtisin edhe koha është mesnatë. Ata do të shkojnë në lokal ose të bëjnë partinë me miqtë.

Duan të punojnë me ne?


Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
WhatsApp Online Chat!