Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1. Која стока можам да ја купам од пазарот на големо во Кина?

1. Божиќ и предмети за забави 2. Играчки 3. Пластика и предмети за домаќинството 4. Керамички и стаклени предмети 5. Кутии за багаж и чанти 6. Мебел и мебел за домови 7. Кожни чевли и сандали 8. Алатки за хардвер 9. Електрични алати 10. Училиште Користете предмети 11. Облека и облекување 11. Постелнини и навлаки за кревети 12. Материјали од ткаенина 13. Спортски предмети 14. Намирници за миленичиња 15. Многу повеќе
Јиву како најголем трговски центар во светот . Таму можете да најдете што сакате. Бидејќи секоја провинција има своја професија, затоа изградивме канцеларија во Јиву, Нингбо, Шанту, Гуангжу за да ги задоволиме потребите на клиентите.

2. Како е вашата услуга?

1. Изворни производи што ви требаат и испратете понуда
2. Водич за пазарот на Yiwu и ревизија на фабриката
3. Поставете нарачки и следете го производството
4. Препакување и дизајн на производот
5. инспекција и контрола на квалитетот
6. Бесплатно складирање и консолидација на услуги
7. Понудете консултации за увоз
8 Ракувајте со релевантни документи
9. Царинење и пратка

Можеме да сториме повеќе отколку што мислите

3. Кога одам на јиву, како работиме заедно?

1. Вие ми го испраќате вашиот распоред за патувања за да ви помогнеме да резервирам хотел и превоз
2. willе организираме двајца вработени да ве следат и да работиме на пазарот или фабриката
3. informationе ги испратиме сите информации во текот на ноќта или ќе го испечатиме документот во Следното утро.
4. Треба да одите во мојата канцеларија за да ги проверите и потврдите нарачките пред да го напуштите Yiwu.
Ние организираме сите работи однапред, како што се: хотели, транспорт, службеници, алатки (лента, лаптоп, камера итн ..), фабрика за информации, производи извори на информации. Клиентите не грижете се делата во Yiwu.

4. Дали вашата цена е пониска од добавувачите од Alibaba или Made in China?

Добавувачи во платформите Б2Б може да бидат фабрики, трговски компании, посредници од втор или дури трет дел. Постојат стотици цени за истиот производ и многу е тешко да се процени кои се со проверка на нивната веб-страница. Всушност, оние клиенти кои купиле од Кина порано може да знае, во Кина нема најниска, но пониска цена.

Ние го одржуваме ветувањето дека цитираната цена е иста како и на добавувачот и нема никакви други скриени трошоци. Ние ви нудиме полесен начин за купување стоки од различни добавувачи кои можеби се наоѓаат во различни градови. Ова не може да го снабдат добавувачите на платформата Б2Б, бидејќи тие обично се фокусираат само на производи од една област.

5. Колку време ќе трае мојата нарачка?

. Времето на испорака главно зависи од два фактора: достапност на артиклот и услуги за испорака.
. Ние им обезбедуваме на клиентите разни услуги за транспорт, како што се експресен, авионски товар, поморски превоз, железнички превоз, FCL и LCL.

6. Дали има некој MOQ при поставување нарачки од вас?

Ако фабриките имаат доволно залихи, можеме да ја прифатиме вашата количина;
Доколку нема доволно залихи, фабриките би побарале од MOQ ново производство.

7. Како правиме исплата?

1. По нарачката, треба да платите 30% од вредноста на стоката како депозит кај нас (Анти-епидемиските производи треба да платат 50% од вредноста на стоката како депозит).
2. Понудете флексибилни услови за плаќање, секој термин за плаќање T / T, L / C, D / P, D / A, O / A се достапни според побарувачката на нашиот клиент.

8. Ако веќе купам од Кина, можете ли да ми помогнете да извезувам?

Да! Откако ќе купите сами, ако се грижите дали снабдувачот не може да стори како што ви треба, ние можеме да ви бидеме асистент да го поттикнеме производството, да го провериме квалитетот, да организираме вчитување, извоз, царинска декларација и услуга по продажбата. Надоместокот за услугата се преговара.

9. Зошто ви треба агент за трговија со yiwu

1. Повеќе од 80% од фабриките немаат своја лиценца за извоз.
2. Повеќето фабрики немаат доволно персонал што зборува шпански и зборува англиски јазик со купувачи од мал размер во Кина.
3. Повеќето добавувачи ги потврдија како трговска компанија во Кина, но тие се преправаат дека се вистинска фабрика и клиентите не можат да им кажат од лажните информации на Интернет.
4. Затоа, трговијата со агент има потреба. Добра услуга со едношалтерски агент не само што може да ги намали ризиците при купување од Кина, туку исто така може да ви помогне да заштедите време, трошоци и напор при извори, проверка, контрола на квалитетот и услуги по продажбата.

10. Кои се предностите?

1. Повеќе од 23 години искуство во увоз и извоз агент
2. Имаат над 1200 вработени. Многу од нашите вработени имаат над 10 години искуство. Тие го познаваат пазарот доста добро и секогаш можат ефикасно да ги пронајдат вистинските добавувачи.
3. Нашата група има изградено стабилни трговски односи со повеќе од 10000 кинески фабрики и 1500 клиенти од над 120 земји. Како што се Америка, Бразил, Венецуела, Мексико, Колумбија, Аргентина, Шпанија, Перу, Парагвај и така натаму
4. Се наоѓа во Yiwu, исто така, имаат канцеларија во Yiwu, Ningbo, Шанту, Гуангжу
5. Сопствена 10,000 изложбен салон и 20,000m² магацин
6 500+ Вработени кои зборуваат течно англиски и шпански
Постојат многу повеќе предности што не ги набројавме

11. Како можам да стигнам до градот Јиву?

На Yiwu е многу блиска со Шангај и Хангжу, може да се земе брз воз или автобус од градот Шангај, ако треба, ние исто така може да организира автомобил да ги собереш на вас од аеродромот.
На Yiwu исто така имаат лет линија од Куангџоу, Шенжен, Шанту и Хонг Конг.

12. Што е со јавната безбедност на Јиву?

Градот Јиву е многу безбеден и тивок, ќе видите како многу странци шетаат дури и времето е полноќ. Goе одат во бар или ќе се забавуваат со пријателите.

Сакаат да работат со САД?


Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!