Udhëzuesi më i mirë tregu me shumicë i lodrave Yiwu fitimprurëse që duhet të dini

A doni të importoni lodra fitimprurëse nga tregut Yiwu, por nuk dini si të filloni? Sot mund të merrni udhëzuesin më të mirë të tregut të lodrave Yiwu dhe të zhvilloni lehtësisht biznesin e lodrave. Le të fillojmë të eksplorojmë:
1. Përmbledhje e Tregut të Lodrave Yiwu
2. Produkte dhe origjina të disponueshme në tregun e lodrave Yiwu
3. Pse të zgjedhim Tregun e Lodrave Yiwu
4. Si të bëni lodra me shumicë nga Yiwu
5. Who can help you easily import toys from China

Përmbledhje e tregut të lodrave Yiwu Tregu i
Yiwu Toy Market is China’s largest toy wholesale market. It is located on the first floor of Yiwu International Trade City. More than 2,000 toy suppliers, as well as a large number of Chinese and international brands, with a business area of more than 20,000 square meters. In addition to selling toys on the first floor, there is also a direct manufacturing center on the fourth floor, which is suitable for mass purchases.
Si një industri e fuqishme në Yiwu, lodrat janë shitur në më shumë se 200 vende dhe rajone. Statistikat tregojnë se 60% e kontejnerëve të eksportuar nga Yiwu përmbajnë lodra. Nëse dëshironi të vizitoni tregun e lodrave Yiwu, kini kujdes që të lëkundni festën e Festivalit të Pranverës. Zakonisht orari i tij i punës është nga 09:00 deri në 17:00, por është i mbyllur për 15 ditë gjatë Festivalit të Pranverës.

Produktet dhe origjina e Tregut të Lodrave Yiwu
1. Ky treg me shumicë lodrash ka katër rrethe, secili rreth ka 12 rrugë. Më poshtë janë llojet e ndryshme të zonave të lodrave:
Zona B: Lodra prej pelushi, numri i kabinës është 601-1200;
Zona C: lodra prej pelushi, lodra inflatable, lodra partie, lodra plastike, numri i kabinës është 1201-1800;
Zona D: lodra plastike, lodra elektrike, lodra prej druri, numri i kabinës është 1801-2400;
Zona E: Lodra plastike, lodra të zakonshëm, lodra dhuratë, lodra feste, numri i kabinës 2401-3000;
2. Tregu me shumicë i lodrave Yiwu mbledh lodra të reja dhe me cilësi të lartë nga e gjithë Kina. Lodrat e prodhuara në Yiwu kryesisht përfshijnë lodra të vogla plastike, lodra prej pelushi dhe lodra të fryra. Baza e prodhimit është e vendosur në Parkun Industrial Yixi. Shumica e lodrave të mëdha të niveleve të larta vijnë nga tregu Guangzhou ose Chenghai. Nëse doni të dini më shumë rreth zonave të prodhimit të lodrave kineze, ju lutemi klikoni: Gjashtë tregje me shumicë të lodrave kineze.
3. Shumë bashkëpunëtorë të shitjeve pëlqejnë të luajnë modele të reja ose të njohura jashtë stendës ose në sallë dhe të shfaqin produkte sa më shumë që të jetë e mundur. Segmentimi i tregut të lodrave Yiwu është gjithashtu i mirë, dhe ju lehtë mund të shfletoni produkte nga jashtë. Më poshtë janë disa fotografi të produkteve të tregut të lodrave Yiwu:

611

Avantazhet e Tregut të Lodrave Yiwu
1. Ju mund të gjeni të gjitha lodrat që ju duhen këtu, duke përfshirë lodrat e blloqeve të ndërtimit, lodrat me kapsolla hapësinore, lodrat me fidget, lodrat e dinosaurëve, lodrat edukative, lodrat e fëmijëve, lodrat TPR, etj.
2. Azhurnimi i shpejtë është një tjetër avantazh të tregut të lodrave Yiwu, të tilla si: skuter bilanci dhe makinë prerëse. Çdo javë (ose edhe çdo ditë) ka dizajne të reja në treg.
3. Sasia minimale e porosisë është e ulët, dhe sasia minimale e porosisë është aq e ulët sa 1 kuti / me vlerë 200 USD. Transporti falas (në depon e Yiwu) zakonisht kërkon që i njëjti furnizues të sigurojë 5-10 kuti CTN. Gjëja më e rëndësishme është çmimi i ulët, i përshtatshëm për çdo numër blerësish të çdo lloji.

Si të blini nga tregu i lodrave Yiwu
1. Nëse vini në Yiwu Toy Market për të kërkuar produkte personalisht, sigurohuni që të vishni këpucë të lehta dhe rroba të rehatshme. Për shkak se tregu i lodrave Yiwu është i madh, mund të duhet një ditë për të kërkuar. Mund të shfletoni bllok për bllok sipas numrit të kabinës. Shënim: Për shkak të ndryshimit të çmimit midis kabinave, më mirë krahasoni çmimet e më shumë se tre furnitorëve dhe i kushtoni vëmendje krahasimit të cilësisë për të kuptuar nëse është një fabrikë. Tregu i lodrave Yiwu gjithashtu ka disa lodra të aksioneve të pastrimit, të cilat zakonisht janë shumë më të lira, por me të njëjtën cilësi. Zakonisht duhet më shumë kohë për të gjetur produkte të tilla. Në përgjithësi nuk është e mundur të merren mostra falas në kabina, sepse shumica e tyre kanë vetëm një mostër për shfaqje dhe duhet të transferohen nga fabrika. Çmimi i mostrës është zakonisht më i lartë se çmimi me shumicë.
Çdo dyqan ka të paktën një shitës. Nëse jeni të interesuar për produktet e tyre, ju mund të pyesni për produktet e tyre dhe ata mund t'ju prezantojnë me ju. Ju mund ta quani atë "laoban", ta shqiptoni "Lorban" dhe nuk ka vështirësi në citimin ose trajtimin e pyetjeve të thjeshta në anglisht. Mos harroni të mbani një evidencë pasi të mësoni për çmimin, paketimin dhe MOQ. Për dyqanet e interesuara, mund të kërkoni kartat e tyre të biznesit për kontakt të mëvonshëm. Nëse keni bashkëpunuar me agjentin e blerjes Yiwu, pasi të keni vendosur produktin që dëshironi, ato do t'ju ndihmojnë të trajtoni të gjitha proceset. Ju lutemi merrni një vizë përpara se të vizitoni Kinën.
2. Nëse nuk mund të vini në Kinë, mund të kërkoni për produktet e tregut të lodrave Yiwu përmes kanaleve online, ose të kërkoni agjentë profesionistë të blerjes së Yiwu për t'ju ndihmuar. Ekzistojnë shumë lloje të furnitorëve në internet dhe është më mirë të verifikoni besueshmërinë e tyre para se të bëni një porosi. Për procesin e plotë të importit nga Kina, ju lutemi vizitoni:
Si të zgjidhni furnizues të besueshëm
Kontrolloni cilësinë dhe rregulloni transportin
Ndjekni dhe merrni mallrat
Mësoni kushtet themelore të tregtisë

Kush mund t'ju ndihmojë të Importoni lehtë Lodrat nga Kina
Sellersunion është sourcing agent  in Yiwu. We can help you quickly find a reliable manufacturer with the lowest price, follow up production, ensure quality, and deliver door to door. You can also have your own customized private label products to further differentiate yourself from competitors. If you can’t come to Yiwu, our online showroom allows you to choose Chinese toys online. We can also provide live broadcast of Yiwu toy market to see products more intuitively. Save your time and cost, na kontaktoni tani.


Koha e postimit: Shkurt-03-2021

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
WhatsApp Online Chat!